İki Ayak Engeli Bulunanlar için

Önecilikle aracınızın otomatik vites bir araç olması gerekmektedir.Aparat olarak aracınızın direksiyon altı bağlantıları müsait ise direksiyonun sol tarafındaki sinyal kolunun alt kısmına sinyal kolundan daha büyük bir aparat takıyoruz. Bu aparat aşağı doğru itildiğinde fren, yukarı doğru itildiğinde gaz görevi görmektedir. Aracınızın direksiyon altındaki bağlantıları müsait değil ise bizim baston diye tabir ettiğimiz, aracın taban döşemesinin üzerine monte edilebilen vites kolunun hizasında, yani vites kolu ile aynı yükseklikte bulunan bir aparattır. Bu aparatı ileri doğru ittiğinizde fren, geriye doğru çektiğinizde gaz görevi görmektedir.

Bizim otomatik depriyaz sistem diye tabir ettiğimiz sistemi aracınıza montaj yapıyoruz. Bu Sistem sayesinde aracınız depriyajını otomatik olarak kendisi kontrol ediyor.Bu sistemde Aracınızda oturduğunuz koltuğun altına küçük bir kutu montaj yapılıyor.Akabinde aracınızın vites kol topuzu çıkartılıp, Sistemin kendisine ait vites kol topuzu monte ediliyor. Bu topuzun üzerinde bir stop konumu yer almaktadır. 

Sistemin kullanımı : Vitesisinizi boşa alıp aracınızı çalıştırıyorsunuz. Vites kol topuzunun üzerindeki stop-start düğmesini start konumuna alıyoruz.Aracın fren pedalına dokunduğunuzda, sistem aracınız depriyaj pedalını çekerek komut veriyor. Daha sonrasında aracınızı vitese takıyorsunuz ve gaz pedalına basıyoruz. Bu esnada sistem depriyaj pedalını kavrama moduna getiriyor. Ve daha sonra biraz daha gaz verdiğimizde depriyaj tam olarak kavrıyor. Yola çıktınız ve vites değiştirecekseniz ise vites kol topuzu üzerinde bulunan kırmızı butona basıp aracınızın viteslerini değiştiriyorsunuz.Yolda giderken ani bir duruş yapmanız gerektiğinde, ani fren yaptığınızda aracınız stop etmez. KM 2-ile 30 arasından sonra depriyaja basar dilediğinizde de vites kol üzeinde bulunan start - stop konumunu stop konumuna getirdiğinizde aracı manuel olarak kullanabilirsiniz